Levenhuk Nelson 8x30 Denizcilik Binoküler Dürbünü, özellikle su yakınında kullanılmak üzere geliştirilmiş kaliteli optiklerle donatılmış modern bir modeldir. Balıkçılar, küçük tekne ve yat sahipleri ile sporcular için harika bir seçimdir. Bu binoküler dürbün, 8x büyütme oranı sunar ve uzaktaki cisimlerin gözlemlenmesi için idealdir. Yakın odak uzaklığı yalnızca üç metredir; kıyıya yaklaşabilir ve tekneden ayrılmanıza gerek kalmadan sahil şeridini inceleyebilirsiniz.
Binoküler dürbün tasarımında, klasik Porro prizmalar kullanılmıştır. Klasik optik parçalar BaK-4 camdan üretilmiştir. Mercekler, doygun ve net bir görüntü sunmak üzere tamamıyla çok katmanlı yansıma önleyici kaplamaya sahiptir.
Dayanıklı kabartmalı muhafaza plastikten yapılmıştır. Kauçuk kaplama, bu binoküler dürbünü kazara çarpmalara karşı korur ve konforlu bir tutuş sağlar. Muhafazanın azot dolgusu, merceklerin buğulanmasını önler. Levenhuk Nelson 8x30 Denizcilik Binoküler Dürbünü su geçirmez, yüzer bir gövdeye sahiptir; kazara suya düşürülmeleri durumunda batmazlar ve mercekleri ile prizmaları zarar görmez. Binoküler dürbün, dürbününüzü suda kaybetmenizi önleyecek parlak renkte bir yüzer kayış ile birlikte gelir.
Çevirmeli göz körükleri, gözlük takan kişiler için özellikle kullanışlıdır. Gözbebekleri arası mesafe, siz tek bir dairesel alan görene kadar dürbün tüplerinin birbirine yakınlaştırılması ya da birbirinden uzaklaştırılmasıyla kolaylıkla ayarlanır. Göz merceklerinde diyopter ayarı yapılabilir. Dürbünün her tüpünde bağımsız odaklama bulunur; bir merkezi odaklama tekeri yoktur. Dürbünün gövdesinde özel bir tripod yuvası bulunur.
Binoküler dürbünün muhafazası bir dahili pusula ve telemetre içerir. Göz merceklerinde telemetre ölçeğini görebilirsiniz. Pusula nesneye doğru olan yönü belirtir. 1° aralıklıdır. Kuzey 360°, Güney 180°, Doğu 90° ve Batı 270° konumundadır. Pusula, pille çalışan aydınlatma ile donatılmıştır.
Telemetre, gözlemlenen nesnenin boyutunu (yüksekliğini) veya bu nesne ile aradaki mesafeyi hesaplamak için kullanılır. Özel bir formül kullanarak telemetrenin göstergelerine dayalı olarak bilinmeyen bir parametreyi hesaplayabilirsiniz.
Özellikler:
Kit içeriği:
| Marka | Levenhuk, Inc., ABD |
| Garanti | ömür |
| EAN | 5905555000886 |
| Paket boyutu (UxGxY) | 20x17x9 cm |
| Nakliye Ağırlığı | 0.95 kg |
| Prizma tipi | Porro |
| Büyütme, x | 8 |
| Objektif merceği çapı (açıklık), mm | 30 |
| Göz mercekleri | 1 grupta 2 eleman |
| Objektifler | 3 grupta 4 eleman |
| Optik malzemesi | BaK-4 |
| Mercek kaplaması | tamamen çoklu kaplanmış |
| Çıkış açıklığı çapı, mm | 3.75 |
| Göz uzaklığı, mm | 18 |
| Alacakaranlık faktörü | 15.49 |
| Göreceli parlaklık | 14 |
| Çözünürlük eşiği, ark saniye | 6.5 |
| Görüş alanı, ° | 8 |
| Görüş alanı, m/1000 m | 139 |
| Yakın odak, m | 3 |
| Göz merceği diyopter ayarı, diyopterler | ±5 |
| Gözbebekleri arası mesafe, mm | 56 — 76 |
| Odaklama | her göz merceği için ayrı |
| Göz körükleri | katlanabilir |
| Gövde | plastik |
| Gövde dolgusu | nitrojen |
| Suya dayanıklı | yes |
| Nem direnci | yes |
| Hermetik olarak sızdırmaz tasarım | yes |
| Çalışma sıcaklığı aralığı, °C | -20 — 55 |
| Üçayağa uyarlanabilir | standart 1/4" dişli |
| Pusula | entegre |
| Ölçme ölçeği | yes |
| Dahili telemetre | yes |
| Güç kaynağı | 2 LR44 pil (kite dahil değildir) |
| Boyut | kompakt |
| Uygulama | Kuş gözlemi, deniz, gezi |
| Kese sete dahildir | yes |
| Bir üç ayaklı sehpaya montaj | yes |
| Kese/çanta/torba sete dahildir | kese |
| Gözlük kullananlar için | yes |
Satın aldığınız ürün, üretici / ithalatçı / yetkili distribütör firma garantisi altındadır.
Tüm ürünler, CE işaretli, ilgili elektromekanik, akülü ve pnömatik ürün standartlarına uygundur.
Aksi ürün sayfasında belirtilmedikçe, ürünler 2 yıl garanti kapsamındadır.
Garanti süresi boyunca oluşabilecek arızalarda, Türkiye Genelindeki yetkili servisler üzerinden destek alabilirsiniz.
✔️ Ayka Teknik’te satılan ürünlerin tamamı %100 orijinaldir.
Kargonuzu teslim alırken paketi kontrol ediniz.
Hasarlı, eksik veya açılmış paketleri kargo görevlisine tutanak tutturmadan teslim almayınız.
Böyle bir durumda bizimle hemen iletişime geçmeniz yeterlidir.
Tüm siparişlerinizde adınıza Nihai Tüketici Faturası düzenlenir.
Talep edilmesi halinde Kurumsal Fatura da kesilebilir.
Ödeme ve sipariş süreçleriniz güvenli altyapı ile korunur.
%100 Orijinal ve Garantili Ürün
Hızlı ve Güvenli Kargo
Faturalı Satış
Satış Sonrası Destek

























