MAGUS Stereo 9T stereoskopik mikroskop, ters çevrilmemiş üç boyutlu bir görüntü oluşturur ve geniş bir çalışma mesafesine sahiptir. Örnekleri inceleyebilir, aynı zamanda onlarla deneyler yapabilirsiniz. Greenough optik şeması, yüksek hassasiyetli gözlemler için gerekli olan keskin ve üç boyutlu görüntüler üretir. Mikroskop bir yakınlaştırma merceği ve iki aydınlatıcı (geçirimli ve yansıtmalı ışık) ile donatılmıştır ve isteğe bağlı olarak ek aksesuarlarla yükseltilebilir. Restorasyon, lehimleme, modelleme, makine servis onarımı ve kalite kontrol için mükemmel bir seçimdir.
Dijital kamera
MAGUS CBF12 dijital kamera, parlak alan mikroskopisi tekniği için tasarlanmıştır.
Kamera 20 MP sensörle donatılmıştır ve 5120x3840 piksel çözünürlükte gerçekçi görüntüler üretir. Kameranın 4x ve 10x düz alan mikroskop objektifleri ve stereomikroskoplarla kullanılması önerilir. Düşük büyütmeli objektiflerle çalışırken kamera daha ince ayrıntıları görmenizi sağlayacaktır.
Maksimum çözünürlükte video 20 fps'de çekilir. Mikroskobun odağını ayarlamak için yeterlidir.2560x1920 piksel çözünürlüklerde frekans 45 fps'ye yükselir. Kareler arasındaki geçişler yumuşar ve kamera örneğin en ufak hareketini yakalar. Bu modlar sınıf gösterimleri, hızlı hareket eden süreçlerin videosunun kaydedilmesi ve hareket eden örneklerin gözlemlenmesi için uygundur.Kamera bir USB 3.0 arayüzü ile donatılmıştır. Veri aktarım hızı USB 2.0 kameralardan 10 kat daha hızlıdır. Yüksek hızlı kamera profesyonel laboratuvarlar, araştırma veya üniversite eğitimi için önerilir.
Optik parçalar
Mikroskopta, kamera takmak için trinoküler tüplü bir trinoküler başlık bulunur. C-mount adaptör dahildir ancak dijital kamera ayrı olarak satın alınmalıdır. Trinoküler başlık 360° dönebilir. 10x göz merceğiyle birleştirilmiş yakınlaştırma objektifi, 7x ila 63x büyütme sağlar. Yakınlaştırma merceği sayesinde, odak azaltılmadan büyütme değişir. Yardımcı objektifler (dahil değildir) kullanırsanız, mikroskobun büyütme aralığını, çalışma mesafesini ve görüş alanını değiştirebilirsiniz. İsteğe bağlı aksesuarlarla mikroskobun büyütme oranı 315x'e kadar artırılabilir.
Aydınlatma
Çalışma alanı iki LED aydınlatıcıyla aydınlatılır: 5 W geçirimli ışıklı aydınlatıcı ve 3 W yansıtmalı ışık (eğik) aydınlatıcı. Her iki aydınlatıcı da AC gücüyle çalışır, parlaktır, parlaklık ayarlanırken renk sıcaklığını değiştirmez ve 50.000 saatlik ömre sahiptir.
Nesne tablası ve odaklama mekanizması
Çift taraflı siyah beyaz, beyaz veya şeffaf olmak üzere birlikte verilen levhalardan biri nesne tablasına takılır. İlk levha opak nesneleri gözlemlemek için kullanılır ve görüntünün yüksek kontrastlı olmasını sağlar. Koyu renkli örnekler beyaz tarafta, açık renkli örnekler ise siyah tarafta incelenir. Beyaz ve şeffaf levhalar, yarı saydam ve şeffaf örnekleri gözlemlerken ve çalışma alanının maksimum parlaklığını ve eşit şekilde aydınlatılmasını sağlamak istediğinizde kullanılır.
Mikroskopta bir kaba ve ince odaklama mekanizması bulunur. İnce odaklama, 40x üzerindeki büyütmelerde kullanılır. Kaba odaklamada gerilim ayarı vardır.
Aksesuarlar
Mikroskobun özelliklerini artırmak için göz mercekleri, yardımcı mercekler, kalibrasyon lamları ve dijital kameralar gibi ek aksesuarlar kullanın. Ayrıca polarize ışık gözlemleri için bir cihaz takılması da mümkündür.
Mikroskopun önemli özellikleri:
Kameranın önemli özellikleri:
Kit içeriği:
Talep üzerine mevcuttur:
| Marka | MAGUS |
| Garanti | 5 yıl |
| EAN | 5905555018577 |
| Paket boyutu (UxGxY) | 44x42x67 cm |
| Nakliye Ağırlığı | 12.1 kg |
| Tip | dijital, stereo/enstrümantal |
| Mikroskop başlığı türü | üç gözlü |
| Başlık | 360° dönebilir |
| Kafa eğim açısı | 45° |
| Büyütme, x | 7 — 63 |
| Büyütme aralığı | 200x'e kadar |
| Büyütme, x (isteğe bağlı) | 3,5–315 |
| Yakınlaştırma oranı | 9:1 |
| Göz merceği boru çapı, mm | 30 |
| Göz mercekleri | 10x/22 mm, uzun göz mesafesi (*isteğe bağlı: 15x/15 mm, 16x/15 mm, 20x/12 mm, 25x/9 mm) |
| Objektifler | 0,7–6,3x (*isteğe bağlı: 0,5x yardımcı objektifle: 0,35–3,15x; 2x yardımcı objektifle: 1,4–12,6x) |
| Çalışma mesafesi, mm | 110 (0,5x yardımcı objektifle: 188; 2x yardımcı objektifle: 40,4) |
| Gözbebekleri arası mesafe, mm | 53 — 75 |
| Görüş alanı, mm | 31,43–3,49 (0,5x yardımcı objektifle: 62,85–6,98; 2x yardımcı objektifle: 15,71–1,745), 10x göz merceğiyle |
| Lamel yuvası, mm | Ø90 |
| Lamel yuvası özellikleri | beyaz plaka, saydam plaka, siyah/beyaz plaka |
| Göz merceği diyopter ayarı, diyopterler | her bir göz merceğinde ±5D |
| Odak | koaksiyel, kaba (83 mm, kaba odaklama gerilim ayarlı) ve ince (0,002 mm) |
| Gövde | solid alüminyum |
| Aydınlatma | LED |
| Parlaklık ayarı | yes |
| Güç kaynağı | 220 V/50 Hz, AC ağı |
| Işık kaynağı türü | yansıtmalı ışık: eğik aydınlatıcı – 3 W LED; geçirimli ışık: 5 W LED |
| Ek cihaz bağlama özelliği | polarizasyon cihazı |
| Kullanıcı seviyesi | deneyimli kullanıcılar, profesyoneller |
| Montaj ve kurulum zorluk seviyesi | karmaşık |
| Optik şema | Greenough |
| Uygulama | uygulamalı araştırma için |
| Aydınlatma konumu | çift |
| Araştırma yöntemi | parlak alan |
| Kese/çanta/torba sete dahildir | toz kapağı |
| Ağırlık, kg | 8 |
| Boyutlar, mm | 280x463x335 |
| Sensör | Aptina CMOS |
| Renkli/monokrom | renkli |
| Megapiksel | 20 |
| Maksimum çözünürlük, piksel | 5120x3840 (5K) |
| Sensör boyutu | 1/1,8" (7,17x5,38 mm) |
| Piksel boyutu, μm | 1.4x1.4 |
| Arabirim bağlayıcıları | USB 3.0 |
| Işık duyarlılığı | 8.4 ke−/lux.sec |
| Pozlama süresi | 0,02 ms – 15 s |
| Video kaydı | yes |
| Video kaydı | evet |
| Kare hızı, fps ve çözünürlük | 20@5120x3840, 45@2560x1920 |
| Etkin aralık, dB | 65.8 |
| Kurulum yeri | trinoküler tüp, göz merceği yerine göz merceği tüpü |
| Görüntü biçimi | *.jpg, *.bmp, *.png, *.tif |
| Video biçimi | çıkış: *.wmv, *.avi, *.h264 (Windows 8 ve üstü), *h265 (Windows 10 ve üstü) |
| Spektral aralık, nm | 380–650 (dahili KÖ filtresi) |
| Obtüratör türü | ERS (elektronik hareketli obtüratör) |
| Beyaz dengesi | manuel, otomatik |
| Pozlama kontrolü | manuel, otomatik |
| Yazılım özellikleri | görüntü boyutu, parlaklık, pozlama süresi |
| Yazılım | MAGUS View |
| Çıkış | 5 Gb/s, USB 3.0 |
| Sistem gereksinimleri | Windows 8/10/11 (32bit and 64bit), Mac OS X, Linux, up to 2.8GHz Intel Core 2 or higher, minimum 2GB RAM, USB 3.0 port, 17" or larger display |
| Montaj türü | C-mount |
| Kamera güç kaynağı | DC akımı, 5 V, bilgisayarın USB bağlantı noktası ile |
| Kamera çalışma sıcaklığı aralığı, °С | -10 — 50 |
| Çalışma nemi aralığı, % | 30 — 80 |
Satın aldığınız ürün, üretici / ithalatçı / yetkili distribütör firma garantisi altındadır.
Tüm ürünler, CE işaretli, ilgili elektromekanik, akülü ve pnömatik ürün standartlarına uygundur.
Aksi ürün sayfasında belirtilmedikçe, ürünler 2 yıl garanti kapsamındadır.
Garanti süresi boyunca oluşabilecek arızalarda, Türkiye Genelindeki yetkili servisler üzerinden destek alabilirsiniz.
✔️ Ayka Teknik’te satılan ürünlerin tamamı %100 orijinaldir.
Kargonuzu teslim alırken paketi kontrol ediniz.
Hasarlı, eksik veya açılmış paketleri kargo görevlisine tutanak tutturmadan teslim almayınız.
Böyle bir durumda bizimle hemen iletişime geçmeniz yeterlidir.
Tüm siparişlerinizde adınıza Nihai Tüketici Faturası düzenlenir.
Talep edilmesi halinde Kurumsal Fatura da kesilebilir.
Ödeme ve sipariş süreçleriniz güvenli altyapı ile korunur.
%100 Orijinal ve Garantili Ürün
Hızlı ve Güvenli Kargo
Faturalı Satış
Satış Sonrası Destek

























