Levenhuk Blitz 70 PLUS akromatik yansıtıcı, başlangıç seviyesindeki astronomlar için ideal bir seçimdir. Uyduları ile birlikte Güneş Sistemi'ndeki gezegenleri, gökyüzünün derinliklerindeki bazı cisimleri ve Ayın ayrıntılı görüntüsünü gözlemleyebilirsiniz. Bu teleskop aynı zamanda yeryüzü gözlemleri için de kullanılabilir.
Yansıma önleyici kaplamalı cam merceklere sahiptir. Optik parçalar, optik sapmasız, keskin ve net görüntüler iletir. Kit, uzayın keşfi için üç göz merceği, yeryüzü gözlemleri için bir düzeltme merceği ve bir Barlow mercek ile diyagonal ayna içerir; bu şekilde gözlem yaparken büyütme aralığında değişiklik yapabilirsiniz. Ayrıca, bu yeterli olmadığında her zaman ilave aksesuarlar satın alabilirsiniz. Teleskopta standart bir 31,75 milimetrelik (1,25 inç) odaklayıcı bulunur; dolayısıyla bu parça satış için sunulan aksesuarların çoğuyla uyumludur.
Bir ekvator kundak manuel olarak çalıştırılır. Dengeleme için bir denge ağırlığı kullanılır. Odaklama, iki yavaş hareket kumandası düğmesi kullanılarak gerçekleştirilir. Alüminyum tripod yüksekliği ayarlanabilir. Bir aksesuar tepsisi mevcuttur.
Özellikler:
Kit içeriği:
| Marka | Levenhuk, Inc., ABD |
| Garanti | ömür |
| EAN | 5905555002491 |
| Paket boyutu (UxGxY) | 95x25x17 cm |
| Nakliye Ağırlığı | 6.86 kg |
| Optik tasarım | refraktör |
| Optik şema | akromat |
| Optik malzemesi | optik cam |
| Optik parça kaplaması | yansıma önleyici |
| Objektif merceği çapı (açıklık), mm | 70 |
| Odak uzaklığı, mm | 900 |
| En yüksek pratik güç, x | 140 |
| Açıklık oranı | f/12.8 |
| Çözünürlük eşiği, ark saniye | 1.7 |
| Sınır görünür parlaklık | 11.33 |
| Göz mercekleri | 1,5x düzeltme göz merceği, H12,5 mm (72х), H20 mm (45x), SR4 mm (225х) |
| Göz merceği borusu çapı, inç | 1,25 |
| Barlow mercek | 3x |
| Bulucu dürbün | optik, 5x24 |
| Odaklayıcı | kremayer ve pinyon |
| Üçayak | alüminyum |
| Üçayak yüksekliği (ayarlanabilir), mm | 670–1230 |
| Aksesuar tepsisi | yes |
| Teleskop kumandası | manuel |
| Kundak | ekvator, EQ2 |
| Optik tüp kundak modu | sabitleme halkaları |
| Optik tüp malzemesi | metal |
| Kullanıcı seviyesi | yeni başlayanlar |
| Montaj ve kurulum zorluk seviyesi | kolay |
| Gözlemlenen nesne | Güneş Sisteminin gezegenleri, karasal nesneler |
| Genişletilmiş kit | yes |
Satın aldığınız ürün, üretici / ithalatçı / yetkili distribütör firma garantisi altındadır.
Tüm ürünler, CE işaretli, ilgili elektromekanik, akülü ve pnömatik ürün standartlarına uygundur.
Aksi ürün sayfasında belirtilmedikçe, ürünler 2 yıl garanti kapsamındadır.
Garanti süresi boyunca oluşabilecek arızalarda, Türkiye Genelindeki yetkili servisler üzerinden destek alabilirsiniz.
✔️ Ayka Teknik’te satılan ürünlerin tamamı %100 orijinaldir.
Kargonuzu teslim alırken paketi kontrol ediniz.
Hasarlı, eksik veya açılmış paketleri kargo görevlisine tutanak tutturmadan teslim almayınız.
Böyle bir durumda bizimle hemen iletişime geçmeniz yeterlidir.
Tüm siparişlerinizde adınıza Nihai Tüketici Faturası düzenlenir.
Talep edilmesi halinde Kurumsal Fatura da kesilebilir.
Ödeme ve sipariş süreçleriniz güvenli altyapı ile korunur.
%100 Orijinal ve Garantili Ürün
Hızlı ve Güvenli Kargo
Faturalı Satış
Satış Sonrası Destek

























