Levenhuk Nitro 12x42, çok uzaktaki nesnelerin ayrıntılı incelenmesi için tasarlanmış, 12x büyütmeli bir çift çatı prizma binoküler dürbündür. Avlanma, ornitolojik araştırma ve gözetleme için kullanışlıdır. Ancak asıl özelliği bu dürbünün suya ve buğuya karşı dayanıklı olması yani yağmur, kar fırtınası veya yüksek nemden bağımsız olarak etkin bir şekilde kullanılabilmesidir. Bir görüntüyü sabitlemek için bir üç ayaklı sehpa üzerine de monte edilebilir.
Görüntüyü ileten mercekler ve prizmalar BaK-4 camdan yapılmıştır. Tamamen çoklu kaplanmış optik parçalar sayesinde, düşük ışık koşullarında bile görüntü keskin ve net kalır. Netliği ayarlamak için merkezi odaklama tekerini kullanabilirsiniz, parmaklarınızın altına rahatça oturur ve gözlem yaparken odağı değiştirmenizi sağlar. Sağ göz merceğinde, görüşünüzle ilgili herhangi bir sorunu telafi etmek üzere optik parçalara ince ayar yapmak için kullanılabilen bir diyopter ayar halkası bulunur. Göz mercekleri, çevirmeli göz körükleri ile donatılmıştır.
Gövde, yüksek dayanımlı ABS plastikten üretilmiştir. Bu malzeme binoküler dürbünü hasara karşı oldukça dirençli hale getirir ve aynı zamanda ağırlık yapmaz. Toza karşı koruma ve daha iyi kavrama için kaymaz kauçuk kaplama ile kaplanmıştır ve doğrudan optik tüplerin üzerinde dokulu ekler bulunur.
Önemli özellikler:
Kit içeriği:
| Marka | Levenhuk, Inc., ABD |
| Garanti | ömür |
| EAN | 5905555000916 |
| Paket boyutu (UxGxY) | 18x15x7 cm |
| Nakliye Ağırlığı | 0.855 kg |
| Prizma tipi | çatı |
| Büyütme, x | 12 |
| Objektif merceği çapı (açıklık), mm | 42 |
| Göz mercekleri | 3 grupta 4 eleman |
| Objektifler | 2 grupta 3 eleman |
| Optik malzemesi | BaK-4 |
| Mercek kaplaması | tamamen çoklu kaplanmış |
| Çıkış açıklığı çapı, mm | 3.5 |
| Göz uzaklığı, mm | 16 |
| Alacakaranlık faktörü | 22.45 |
| Göreceli parlaklık | 12.25 |
| Görüş alanı, ° | 4.7 |
| Görüş alanı, m/1000 m | 82 |
| Yakın odak, m | 4 |
| Göz merceği diyopter ayarı, diyopterler | ±4 |
| Gözbebekleri arası mesafe, mm | 53 — 74 |
| Odaklama | merkezi |
| Göz körükleri | bükülme |
| Gövde | yüksek dayanımlı ABS plastik |
| Gövde dolgusu | nitrojen |
| Nem direnci | yes |
| Neme/suya karşı koruma derecesi | IP67, kısa süreli suya daldırmaya karşı koruma, toz geçirmez |
| Çalışma sıcaklığı aralığı, °C | -10 — 50 |
| Üçayağa uyarlanabilir | standart 1/4" dişli; adaptör ile monte edilir (adaptör dahil değildir) |
| Boyut | klasik |
| Uygulama | askeri/saha, avcılık ve balıkçılık |
| Ek | kauçuklu gövde |
| Bir üç ayaklı sehpaya montaj | yes |
| Kese/çanta/torba sete dahildir | kese |
| Gözlük kullananlar için | yes |
Satın aldığınız ürün, üretici / ithalatçı / yetkili distribütör firma garantisi altındadır.
Tüm ürünler, CE işaretli, ilgili elektromekanik, akülü ve pnömatik ürün standartlarına uygundur.
Aksi ürün sayfasında belirtilmedikçe, ürünler 2 yıl garanti kapsamındadır.
Garanti süresi boyunca oluşabilecek arızalarda, Türkiye Genelindeki yetkili servisler üzerinden destek alabilirsiniz.
✔️ Ayka Teknik’te satılan ürünlerin tamamı %100 orijinaldir.
Kargonuzu teslim alırken paketi kontrol ediniz.
Hasarlı, eksik veya açılmış paketleri kargo görevlisine tutanak tutturmadan teslim almayınız.
Böyle bir durumda bizimle hemen iletişime geçmeniz yeterlidir.
Tüm siparişlerinizde adınıza Nihai Tüketici Faturası düzenlenir.
Talep edilmesi halinde Kurumsal Fatura da kesilebilir.
Ödeme ve sipariş süreçleriniz güvenli altyapı ile korunur.
%100 Orijinal ve Garantili Ürün
Hızlı ve Güvenli Kargo
Faturalı Satış
Satış Sonrası Destek

























