Levenhuk Skyline PLUS 120S Teleskop, 114 mm çaplı bir küresel birincil aynası bulunan bir Newton yansıtıcıdır. Ayın, güneş sisteminin gezegenlerinin, nebulaların, galaksilerin, yıldız kümelerinin ve birçok başka cismin gözlemlenmesi için uygundur. Büyük açıklıkları nedeniyle, Messier ve NGC kataloglarındaki parlak nesneleri gözlemleyebilirsiniz. Uzayın dış bölümlerinde, teleskop Mars'taki kutup buzullarını, Venüs'teki hava durumu değişikliklerini, Satürn'ün halkalarını, Jüpiter'in uydularını ve ayrıntılı olmasa da uzaktaki Uranüs ve Neptün'ü gözlemleyebilmenize yardımcı olur.
Bu teleskop hem başlangıç seviyesindeki hem de deneyimli astronomi tutkunları için uygundur. Teleskop bir ekvator kundak üzerine monte edilmiştir ve bu da nesnelere hızla yöneltilmesini ve uzun süreli gözlemlerde dahi nesnelerin kolaylıkla takip edilmesini sağlar. Teleskopun çalışma şeklinde uzmanlaşılması bir miktar zaman alır ancak bu alana hevesli olan başlangıç seviyesindeki kişiler için bu bir engel teşkil etmeyecektir. Kundak, alüminyum tripod üzerine takılır; ayakların yüksekliği ayarlanabilir. Bir aksesuar tepsisi mevcuttur.
Kit, ilave aksesuar satın almanızın gerekmemesi için gözlemlerde gerekli olacak tüm aksesuarları içerir. Farklı odak uzaklıklarına sahip iki göz merceği ve bir Barlow mercek bulunur. Bunlar uzaydaki çeşitli cisimlerin gözlemlenmesi için en iyi büyütme oranını elde etmek üzere kullanılır. Bir optik bulucu dürbün, 6x büyütme oranı sağlar.
Özellikler:
Kit içeriği:
| Marka | Levenhuk, Inc., ABD |
| Garanti | ömür |
| EAN | 5905555002224 |
| Paket boyutu (UxGxY) | 108x37x24 cm |
| Nakliye Ağırlığı | 11.4 kg |
| Optik tasarım | reflektör |
| Optik şema | Newton |
| Optik malzemesi | optik cam |
| Optik parça kaplaması | standart |
| Birincil ayna çapı (açıklık), mm | 114 |
| Mercek (ayna) şekli | içbükey küre |
| Odak uzaklığı, mm | 900 |
| En yüksek pratik güç, x | 228 |
| Açıklık oranı | f/8 |
| Çözünürlük eşiği, ark saniye | 1.05 |
| Sınır görünür parlaklık | 12.4 |
| Göz mercekleri | SUPER 10 mm (90x), SUPER 25 mm (36x) |
| Göz merceği borusu çapı, inç | 1,25 |
| Barlow mercek | 2x |
| Bulucu dürbün | optik, 6x24 |
| Odaklayıcı | kremayer ve pinyon |
| Üçayak | alüminyum |
| Üçayak yüksekliği (ayarlanabilir), mm | 650–1200 |
| Aksesuar tepsisi | yes |
| Teleskop kumandası | manuel |
| Kundak | ekvator, EQ1 |
| Optik tüp kundak modu | sabitleme halkaları |
| Optik tüp malzemesi | metal |
| Kullanıcı seviyesi | deneyimli kullanıcılar, yeni başlayanlar |
| Montaj ve kurulum zorluk seviyesi | karmaşık |
| Gözlemlenen nesne | derin gökyüzü nesneleri |
Satın aldığınız ürün, üretici / ithalatçı / yetkili distribütör firma garantisi altındadır.
Tüm ürünler, CE işaretli, ilgili elektromekanik, akülü ve pnömatik ürün standartlarına uygundur.
Aksi ürün sayfasında belirtilmedikçe, ürünler 2 yıl garanti kapsamındadır.
Garanti süresi boyunca oluşabilecek arızalarda, Türkiye Genelindeki yetkili servisler üzerinden destek alabilirsiniz.
✔️ Ayka Teknik’te satılan ürünlerin tamamı %100 orijinaldir.
Kargonuzu teslim alırken paketi kontrol ediniz.
Hasarlı, eksik veya açılmış paketleri kargo görevlisine tutanak tutturmadan teslim almayınız.
Böyle bir durumda bizimle hemen iletişime geçmeniz yeterlidir.
Tüm siparişlerinizde adınıza Nihai Tüketici Faturası düzenlenir.
Talep edilmesi halinde Kurumsal Fatura da kesilebilir.
Ödeme ve sipariş süreçleriniz güvenli altyapı ile korunur.
%100 Orijinal ve Garantili Ürün
Hızlı ve Güvenli Kargo
Faturalı Satış
Satış Sonrası Destek

























