Levenhuk Skyline PRO 105 MAK, kompakt ve hafifliğini korurken yüksek kaliteli görünümler sunan Maksutov-Cassegrain tasarımlı bir katadiyoptrik teleskoptur. 102 milimetrelik (4 inç) açıklık, 90 milimetrelik (3,5 inç) açıklığa göre %28 oranda daha fazla ışık toplar ve teleskopun uzun odak uzaklığı – 1300 milimetre (51 inç) – gözlemler ve astrofotoğrafçılık sırasında keskin görüntüleri ileten yüksek büyütme oranları sağlar. Bu teleskop aynı zamanda gezegensi bulutlar ve yıldız kümeleri gibi gökyüzünün derinliklerindeki cisimlerin gözlemlenmesi için kullanılabilir. Bir düzeltme prizmasının (ayrıca satın alınır) yardımıyla, teleskopunuzu yeryüzü gözlemleri için güçlü bir gözlem teleskopuna dönüştürebilirsiniz. SLR kameralar için uzun odaklı mercek olarak kullanılabilir ve sıradan tripodlara uyarlanabilir.
Mercekler ve aynalar tamamen çoklu kaplanmıştır; bu da maksimum seviyede ışık toplamalarını sağlarken hizmet ömrünü uzatır. Sağlam ve hafif alüminyum tüp, yavaş hareket kumandaları bulunan bir ekvator kundak üzerine kurulur. Ayrıca kundağınıza bir ekvator tipi bilgisayarlı sürücü sistemi (ayrıca satın alınır) monte edebilirsiniz. Bu kundak, hızlı ayar sonrasında nesnelerin göksel koordinatları ile bulunmasına ve ekvator kontrolünün çevrilmesiyle takip edilmesine imkan tanıyan ayar daireleri ile donatılmıştır. Yüksekliği ayarlanabilir tripod, tüm aletlerinizi depolayabileceğiniz bir pratik aksesuar tepsisi ile donatılmıştır. Kırmızı Nokta bulucu dürbün, istenilen konuma hızlıca gidebilmenize olanak tanır. Kit 10 milimetrelik (0,4 inç) ve 25 milimetrelik (0,98 inç), 52 derecelik görüş alanlı ve sırasıyla 130x ve 52x büyütme oranlı göz merceklerini içerir. Mercekler camdan yapılmış ve tamamen çoklu kaplanmıştır. Teleskopunuzun odaklanması, sorunsuzca çevrilen düğmenin hareket ettirilmesiyle birincil aynanın ayarlanması kadar kolaydır. Kremayer ve pinyon odaklayıcı, paslanmaz çelikten üretilmiştir ve 31,75 milimetrelik (1,25 inç) göz merceklerine uygundur; bu şekilde yalnızca kit ile birlikte sunulanları değil, ayrıca satın alınan göz merceklerini de kullanabilir; bu şekilde büyütme oranını en yüksek pratik güç olan 200x'e çıkarabilirsiniz. Odaklayıcı standart T-diş ile donatılmıştır; bu parça bir adaptör kullanarak bir SLR kamerayı bağlayabilmenizi ve teleskopunuzu astrofotoğrafçılık için kullanabilmenizi sağlar.
Levenhuk Skyline PRO serisi, gelişmiş ve talepleri fazla olan astronomlar için geliştirilmiştir ve bir dizi farklı model içerir. Ortak olan özellikleri gözlemler ve astrofotoğrafçılıkta maksimum hassasiyet ve güvenilirlik ile yüksek kaliteli malzemeler ve optik parçalardır.
Kit içeriği:
| Marka | Levenhuk, Inc., ABD |
| Garanti | ömür |
| EAN | 5905555002156 |
| Paket boyutu (UxGxY) | 101x45x27 cm |
| Nakliye Ağırlığı | 13.8 kg |
| Optik tasarım | katadioptrik |
| Optik şema | Maksutov-Cassegrain |
| Optik malzemesi | optik cam |
| Optik parça kaplaması | standart |
| Birincil ayna çapı (açıklık), mm | 102 |
| Odak uzaklığı, mm | 1300 |
| En yüksek pratik güç, x | 204 |
| Açıklık oranı | f/12.8 |
| Sınır görünür parlaklık | 12 |
| Göz mercekleri | SUPER 10 mm (130x), SUPER 25 mm (65x) |
| Göz merceği borusu çapı, inç | 1,25 |
| Bulucu dürbün | kırmızı nokta |
| Odaklayıcı | 1,25" |
| Üçayak | alüminyum |
| Üçayak yüksekliği (ayarlanabilir), mm | 700–1250 |
| Aksesuar tepsisi | yes |
| Teleskop kumandası | manuel |
| Kundak | ekvator, EQ1 |
| Güç kaynağı | CR2032 tip pil – 1 adet (dahil değildir) |
| Kullanıcı seviyesi | deneyimli kullanıcılar |
| Montaj ve kurulum zorluk seviyesi | karmaşık |
| Gözlemlenen nesne | Güneş Sisteminin gezegenleri, derin gökyüzü nesneleri |
Satın aldığınız ürün, üretici / ithalatçı / yetkili distribütör firma garantisi altındadır.
Tüm ürünler, CE işaretli, ilgili elektromekanik, akülü ve pnömatik ürün standartlarına uygundur.
Aksi ürün sayfasında belirtilmedikçe, ürünler 2 yıl garanti kapsamındadır.
Garanti süresi boyunca oluşabilecek arızalarda, Türkiye Genelindeki yetkili servisler üzerinden destek alabilirsiniz.
✔️ Ayka Teknik’te satılan ürünlerin tamamı %100 orijinaldir.
Kargonuzu teslim alırken paketi kontrol ediniz.
Hasarlı, eksik veya açılmış paketleri kargo görevlisine tutanak tutturmadan teslim almayınız.
Böyle bir durumda bizimle hemen iletişime geçmeniz yeterlidir.
Tüm siparişlerinizde adınıza Nihai Tüketici Faturası düzenlenir.
Talep edilmesi halinde Kurumsal Fatura da kesilebilir.
Ödeme ve sipariş süreçleriniz güvenli altyapı ile korunur.
%100 Orijinal ve Garantili Ürün
Hızlı ve Güvenli Kargo
Faturalı Satış
Satış Sonrası Destek

























