Levenhuk MED 10B, binoküler başlıklı bir akromatik laboratuvar mikroskopudur. Mikroskop slaytları ile profesyonel çalışmalar yapılması için geliştirilmiştir ve kliniklerde, bilim merkezlerinde, araştırma laboratuvarlarında veya klinik laboratuvarlarda, eğitim kurumlarında çeşitli görevlerin yerine getirilmesi için kullanılabilir. Mikroskop, 1000x'e kadar büyütme oranlarında gözlem yapılmasına olanak tanıyan akromatik optik parçalara sahiptir. Bu mikroskop, bakterilerin ve hücre yapılarının incelenmesi için uygundur.
Binoküler başlık, kullanışlı biçimde 30° açıda konumlandırılmıştır ve uzun süreli gözlemlerin konforlu bir biçimde gerçekleştirilebilmesini sağlar. 360° döndürülebilir.
Göz mercekleri ve objektif mercekleri mantar önleyici kaplamalı optik camdan üretilmiştir. Göz mercekleri 10x oranda büyütme ve geniş numunelerle çalışmak için iyi bir görüş sağlar. Mikroskopta akromatik objektif mercekleri bulunur. Büyütme oranı, döner burun parçasının çevrilmesiyle değiştirilir. Yağa daldırmanın kullanıldığı gözlemler için 100x objektif merceği kullanılabilir (bir daldırma yağı şişesi kite dahildir). Yüksek büyütme özellikli objektif merceklerinde yaylı çerçeveler bulunur.
Numuneler, bir mekanik ölçek yardımıyla lamel yuvası üzerine yerleştirilir. Lamel yuvası iki eksen boyunca hareket ettirilebilir; ince ve kaba keskinlik ayarları yapılabilir. Işık bir lamel yuvasının altında bulunur ve bir parlak 5 W LED'den oluşur. Işık ile numune arasında, iris diyaframlı ve filtre tutuculu bir Abbe kondansatör bulunur.
Işık, bir AC güç kaynağı ile desteklenir. Aydınlatma sistemi ayrıca parlaklık ayarlama olanağı da sunar.Levenhuk MED 10B Mikroskop, bakteriler ile hücresel yapıların gözlemlenmesi ve mikroskop slaytlarının bir laboratuvarda incelenmesi için uygundur.
Özellikler:
Kit içeriği:
Dikkat:
Doğru şebeke voltajı için teknik özellikler tablosunu inceleyin ve dönüştürücü kullanmadan 110 V cihazı 220 V prize veya 220 V cihazı 110 V prize takmayı asla denemeyin. Şebeke voltajının ABD ve Kanada'da 110 V, birçok Avrupa ülkesinde ise 220–240 V olduğunu unutmayın.
Mikroskop altında inceleyebileceğiniz bazı şeyler:





Levenhuk MED 10B Binoküler Mikroskop başka Levenhuk dijital kameralar (ek kameralar ayrıca satın alınır) ile uyumludur. Göz merceği tüpü içerisine bir göz merceği yerine Levenhuk kameralar monte edilmiştir. Bu mikroskop, diğer dijital mikroskop kameraları ile de uyumludur.
| Marka | Levenhuk, Inc., ABD |
| Garanti | ömür |
| EAN | 5905555004860 |
| Paket boyutu (UxGxY) | 47x38x24 cm |
| Nakliye Ağırlığı | 5.26 kg |
| Tip | biyolojik, ışık/optik |
| Mikroskop başlığı türü | dürbün |
| Optik malzemesi | mantar önleyici kaplamalı optik cam |
| Başlık | 360° dönebilir |
| Kafa eğim açısı | 30° |
| Büyütme, x | 40 — 1000 |
| Büyütme aralığı | 800x–1280x |
| Göz merceği boru çapı, mm | 23.2 |
| Göz mercekleri | WF10x/18 mm (2 adet) |
| Objektifler | akromatik: 4x, 10x, 40xs, 100xs (yağa daldırma) |
| Döner burun parçası | 4 hedef için |
| Gözbebekleri arası mesafe, mm | 48 — 75 |
| Lamel yuvası, mm | 125х130 |
| Lamel yuvası hareket aralığı, mm | 70/50 (yatay (X ve Y) yönlerde hareket) |
| Kaba odaklama hareketi, mm | 21 |
| Lamel yuvası özellikleri | mekanik çift katmanlı |
| Göz merceği diyopter ayarı, diyopterler | ±5 |
| Kondansatör | İris diyaframlı ve filtre tutuculu Abbe N. A. 1,25 |
| Diyafram | iris |
| Odak | koaksiyel, kaba (30 mm), ince (0,002 mm) |
| Gövde | metal |
| Aydınlatma | LED |
| Parlaklık ayarı | yes |
| Güç kaynağı | 100–240 V |
| Işık kaynağı türü | 5 W |
| Işık filtreleri | mavi, yeşil, sarı |
| Kullanıcı seviyesi | deneyimli kullanıcılar, yeni başlayanlar |
| Montaj ve kurulum zorluk seviyesi | kolay |
| Uygulama | laboratuvar/tıbbi |
| Aydınlatma konumu | daha düşük |
| Araştırma yöntemi | parlak alan |
| Kese/çanta/torba sete dahildir | toz kapağı |
Satın aldığınız ürün, üretici / ithalatçı / yetkili distribütör firma garantisi altındadır.
Tüm ürünler, CE işaretli, ilgili elektromekanik, akülü ve pnömatik ürün standartlarına uygundur.
Aksi ürün sayfasında belirtilmedikçe, ürünler 2 yıl garanti kapsamındadır.
Garanti süresi boyunca oluşabilecek arızalarda, Türkiye Genelindeki yetkili servisler üzerinden destek alabilirsiniz.
✔️ Ayka Teknik’te satılan ürünlerin tamamı %100 orijinaldir.
Kargonuzu teslim alırken paketi kontrol ediniz.
Hasarlı, eksik veya açılmış paketleri kargo görevlisine tutanak tutturmadan teslim almayınız.
Böyle bir durumda bizimle hemen iletişime geçmeniz yeterlidir.
Tüm siparişlerinizde adınıza Nihai Tüketici Faturası düzenlenir.
Talep edilmesi halinde Kurumsal Fatura da kesilebilir.
Ödeme ve sipariş süreçleriniz güvenli altyapı ile korunur.
%100 Orijinal ve Garantili Ürün
Hızlı ve Güvenli Kargo
Faturalı Satış
Satış Sonrası Destek

























