Levenhuk MED 10M Monoküler Mikroskop, numuneler üzerinde 1000x'e kadar büyütme oranlarında araştırma yapılması için geliştirilmiştir. Bu profesyonel optik araç, her parlak alan gözlemi için akromatik optik parçalar ve ince odaklama ayarı ile donatılmıştır. Levenhuk MED 10M Mikroskop, bir tıp merkezi, bilimsel araştırma merkezi, klinik laboratuvarda ve tanılama laboratuvarında veya bir üniversitenin mikrobiyoloji departmanında donanım olarak kullanılmak için harika bir seçimdir.
Mikroskop, pratik 45° eğim açılı bir monoküler başlığa sahiptir; bu da uzun süreli gözlemlerin rahatça gerçekleştirilebilmesini sağlar. 360° döndürülebilir başlık, bu mikroskopun grup araştırmalarında kullanılmasını mümkün kılar. Optik düzende, mantar önleyici kaplamalı akromatik elemanlar kullanılmıştır. Objektif mercekleri ve göz merceğinde bu koruyucu kaplama ince bir katman halinde mevcuttur. Döner burun parçası, dört objektif merceği içerir ve bunlardan ikisi yaylıdır. Bir daldırma yönteminin kullanıldığı gözlemler için 100x objektif merceği kullanılabilir (bir daldırma yağı şişesi kite dahildir). Bir göz merceği, iyi bir görüş sağlar ve diyopter ayarı özelliğine sahiptir.
Kaba ve ince odaklama keskinlik ayarı için kullanılır. Bir mekanik lamel yuvası, bir mekanik ölçek ile donatılmıştır ve iki eksen boyunca hareket ettirilebilir. Bunun altında, iris diyaframlı ve filtre tutuculu bir Abbe kondansatör bulunur. Aydınlatma için parlaklık ayarlı, parlak bir 5 W LED ışık kullanılır. Mikroskopun alt kısmında bulunur. Aydınlatma, bir AC kaynağı veya piller ile desteklenir. Aydınlatma sistemi ayrıca parlaklık ayarlama olanağı da sunar.
Özellikler:
Kit içeriği:
Dikkat:
Doğru şebeke voltajı için teknik özellikler tablosunu inceleyin ve dönüştürücü kullanmadan 110 V cihazı 220 V prize veya 220 V cihazı 110 V prize takmayı asla denemeyin. Şebeke voltajının ABD ve Kanada'da 110 V, birçok Avrupa ülkesinde ise 220–240 V olduğunu unutmayın.
Mikroskop altında inceleyebileceğiniz bazı şeyler:





Levenhuk MED 10M Monoküler Mikroskop, standart dışı 21 mm'lik göz merceği tüpü çapı nedeniyle Levenhuk dijital kameraları ile uyumlu değildir.
| Marka | Levenhuk, Inc., ABD |
| Garanti | ömür |
| EAN | 5905555004853 |
| Paket boyutu (UxGxY) | 48x38x24 cm |
| Nakliye Ağırlığı | 4.68 kg |
| Tip | biyolojik, ışık/optik |
| Mikroskop başlığı türü | monoküler |
| Optik malzemesi | mantar önleyici kaplamalı optik cam |
| Başlık | 360° dönebilir |
| Kafa eğim açısı | 45° |
| Büyütme, x | 40 — 1000 |
| Büyütme aralığı | 800x–1280x |
| Göz merceği boru çapı, mm | 21 mm (dahili), 26 mm (harici, dişli) |
| Göz mercekleri | WF10x/18 mm |
| Objektifler | akromatik: 4x, 10x, 40xs, 100xs (yağa daldırma) |
| Döner burun parçası | 4 hedef için |
| Lamel yuvası, mm | 125х130 |
| Lamel yuvası hareket aralığı, mm | 70/50 (yatay (X ve Y) yönlerde hareket) |
| Kaba odaklama hareketi, mm | 21 |
| Lamel yuvası özellikleri | mekanik çift katmanlı |
| Göz merceği diyopter ayarı, diyopterler | ±5 |
| Kondansatör | İris diyaframlı ve filtre tutuculu Abbe N. A. 1,25 |
| Diyafram | iris |
| Odak | koaksiyel, kaba (30 mm), ince (0,002 mm) |
| Gövde | metal |
| Aydınlatma | LED |
| Parlaklık ayarı | yes |
| Güç kaynağı | 100–240 V |
| Işık kaynağı türü | 5 W |
| Işık filtreleri | mavi, yeşil, sarı |
| Kullanıcı seviyesi | deneyimli kullanıcılar, yeni başlayanlar |
| Montaj ve kurulum zorluk seviyesi | kolay |
| Uygulama | laboratuvar/tıbbi |
| Aydınlatma konumu | daha düşük |
| Araştırma yöntemi | parlak alan |
| Kese/çanta/torba sete dahildir | toz kapağı |
Satın aldığınız ürün, üretici / ithalatçı / yetkili distribütör firma garantisi altındadır.
Tüm ürünler, CE işaretli, ilgili elektromekanik, akülü ve pnömatik ürün standartlarına uygundur.
Aksi ürün sayfasında belirtilmedikçe, ürünler 2 yıl garanti kapsamındadır.
Garanti süresi boyunca oluşabilecek arızalarda, Türkiye Genelindeki yetkili servisler üzerinden destek alabilirsiniz.
✔️ Ayka Teknik’te satılan ürünlerin tamamı %100 orijinaldir.
Kargonuzu teslim alırken paketi kontrol ediniz.
Hasarlı, eksik veya açılmış paketleri kargo görevlisine tutanak tutturmadan teslim almayınız.
Böyle bir durumda bizimle hemen iletişime geçmeniz yeterlidir.
Tüm siparişlerinizde adınıza Nihai Tüketici Faturası düzenlenir.
Talep edilmesi halinde Kurumsal Fatura da kesilebilir.
Ödeme ve sipariş süreçleriniz güvenli altyapı ile korunur.
%100 Orijinal ve Garantili Ürün
Hızlı ve Güvenli Kargo
Faturalı Satış
Satış Sonrası Destek

























