Levenhuk MED 45T trinoküler mikroskop, 40x ilâ 1000x mikroskobik çalışmalar için profesyonel bir araçtır. Sonsuzluk düzeltimli faz kontrast plan akromatik objektif merceklerini kullanır ve Köhler aydınlatma ayarı mevcuttur. Bir numuneyi parlak veya karanlık alanda faz kontrast kullanarak inceleyebilirsiniz. Bu mikroskop, bir mikrobiyoloji, biyokimyager veya sağlık uzmanı için gerçekten paha biçilemez değerdedir.
Levenhuk MED 45 serisinin mikroskopları, profesyonel ve birinci sınıf mikroskoplarda kullanılan sonsuzluk düzeltimli bir optik sistem ile donatılmıştır. Bu sistem, sonsuzluk PlanAchromat objektifleri içerir ve yüksek düzlük seviyesinde net, yüksek kontrastlı görüntüler almanıza olanak tanır.
Sonsuzluk düzeltimli optik sistemin en önemli özelliklerinden biri de objektif mercekleri ile oküler tüp arasındaki optik güzergaha ilave parçaların yerleştirilmesine olanak tanımasıdır. İlave parçalar arasında polarizörler, epifloresan ışık. Nihayetinde modüler tasarım ve basit kullanım Levenhuk MED 45 cihazını farklı mikroskopi türlerine uygulamak ve hematolojik, histolojik, mikrobiyolojik laboratuvarlar ve diğer laboratuvarlarda çalışmak için en iyi mikroskop haline getirmektedir.
Trinoküler başlığın görsel kısmı 30° eğimliyken dijital kamera için sunulan göz merceği tüpü diktir. Kamera kite dahil değildir. Başlığın tamamı, kendi ekseni etrafında 360° döndürülebilir. Bir grup kişi çalışma yaptığında, numuneler mikroskopun tamamı hareket ettirilmeden diğer araştırmacılara gösterilebilir.
Döner burun parçası, beş objektif alır; kit, çeşitli büyütme oranlarına sahip dört faz kontrast plan akromatik objektif merceği içerir. Büyütme oranı yüksek olan objektiflerin yaylı çerçeveleri bulunur. 100x objektif merceği, yağa daldırma ile yapılan gözlemlerde kullanılır. Geniş alanlı göz mercekleri, geniş numunelerin işlenmesine ve diyopterlerin kullanıcının görüşüne göre ayarlanmasına imkan tanır. Optik sistem, yüksek tanımlı ve yüksek kontrastlı bir görüntü iletir; düz alan oluşturur ve kromatik sapmaları en aza indirir. Tüm aksesuarlar mantar önleyici kaplamalı optik camdan üretilmiştir.
Lamel yuvası bir mekanik ölçeğe sahiptir. Lamel yuvası iki yönde hareket ettirilebilir. Faz kontrast kondansatörü yalnızca "kuru" yöntem ile gerçekleştirilen gözlemler için kullanılır. Işık, en altta bulunur. Parlaklık ayarlı bir 5 W LED'dir. Kaba ve ince odaklama düğmelerini çevirerek keskinliği ayarlayabilirsiniz.
Işık, bir AC güç kaynağı ile desteklenir.
Özellikler:
Kit içeriği:
Dikkat:
Doğru şebeke voltajı için teknik özellikler tablosunu inceleyin ve dönüştürücü kullanmadan 110 V cihazı 220 V prize veya 220 V cihazı 110 V prize takmayı asla denemeyin. Şebeke voltajının ABD ve Kanada'da 110 V, birçok Avrupa ülkesinde ise 220–240 V olduğunu unutmayın.
Mikroskop altında inceleyebileceğiniz bazı şeyler:





Levenhuk MED 45T Trinoküler Mikroskop başka Levenhuk dijital kameralar (ek kameralar ayrıca satın alınır) ile uyumludur. Göz merceği tüpü içerisine bir göz merceği yerine Levenhuk kameralar monte edilmiştir. Bu mikroskop, diğer dijital mikroskop kameraları ile de uyumludur.
| Marka | Levenhuk, Inc., ABD |
| Garanti | ömür |
| EAN | 5905555005072 |
| Paket boyutu (UxGxY) | 50x43x28 cm |
| Nakliye Ağırlığı | 10.24 kg |
| Tip | biyolojik, ışık/optik |
| Mikroskop başlığı türü | üç gözlü |
| Optik malzemesi | mantar önleyici kaplamalı optik cam |
| Başlık | 360° dönebilir |
| Kafa eğim açısı | 30° |
| Büyütme, x | 40 — 1000 |
| Büyütme aralığı | 800x–1280x |
| Göz merceği boru çapı, mm | 23,2 mm (üçüncü dikey tüp), 30 mm (binoküler başlık) |
| Göz mercekleri | WF10x/22 mm (2 adet) |
| Objektifler | sonsuz düzeltmeli faz kontrast planı akromatik: 4x, 10x, 40xs, 100xs (yağlı) |
| Döner burun parçası | 5 hedef için |
| Gözbebekleri arası mesafe, mm | 48 — 75 |
| Lamel yuvası, mm | 180x150 |
| Lamel yuvası hareket aralığı, mm | 75/50 (yatay (X ve Y) yönlerde hareket) |
| Kaba odaklama hareketi, mm | 48 |
| Lamel yuvası özellikleri | mekanik çift katmanlı |
| Göz merceği diyopter ayarı, diyopterler | ±5 |
| Kondansatör | faz kontrastı (karanlık alanla) |
| Odak | koaksiyel, kaba (0,5 mm) ve ince (0,002 mm), kremayer ve pinyonlu |
| Gövde | metal |
| Aydınlatma | LED |
| Parlaklık ayarı | yes |
| Güç kaynağı | 100–240 V |
| Işık kaynağı türü | 5 W, 85–230 V AC |
| Işık filtreleri | mavi, yeşil, sarı |
| Ek | Köhler aydınlatma, toplayıcı mercek |
| Kullanıcı seviyesi | deneyimli kullanıcılar, profesyoneller |
| Montaj ve kurulum zorluk seviyesi | karmaşık |
| Uygulama | laboratuvar/tıbbi |
| Aydınlatma konumu | daha düşük |
| Araştırma yöntemi | faz-kontrast mikroskopisi, karanlık alan, parlak alan |
| Kese/çanta/torba sete dahildir | toz kapağı |
Satın aldığınız ürün, üretici / ithalatçı / yetkili distribütör firma garantisi altındadır.
Tüm ürünler, CE işaretli, ilgili elektromekanik, akülü ve pnömatik ürün standartlarına uygundur.
Aksi ürün sayfasında belirtilmedikçe, ürünler 2 yıl garanti kapsamındadır.
Garanti süresi boyunca oluşabilecek arızalarda, Türkiye Genelindeki yetkili servisler üzerinden destek alabilirsiniz.
✔️ Ayka Teknik’te satılan ürünlerin tamamı %100 orijinaldir.
Kargonuzu teslim alırken paketi kontrol ediniz.
Hasarlı, eksik veya açılmış paketleri kargo görevlisine tutanak tutturmadan teslim almayınız.
Böyle bir durumda bizimle hemen iletişime geçmeniz yeterlidir.
Tüm siparişlerinizde adınıza Nihai Tüketici Faturası düzenlenir.
Talep edilmesi halinde Kurumsal Fatura da kesilebilir.
Ödeme ve sipariş süreçleriniz güvenli altyapı ile korunur.
%100 Orijinal ve Garantili Ürün
Hızlı ve Güvenli Kargo
Faturalı Satış
Satış Sonrası Destek

























